Když jsme tenhle dům objevili, byl to skoro zázrak – splňoval všechny naše představy – velká zahrada se vzrostlými ořechy, klidné místo u lesa, citlivě zachované původní prvky (trámy, cihlové zdi, pískovcové schody atd.), kousek od cyklostezky, v dosahu hromadné dopravy… Jen byl pro naší rodinu příliš velký. Tak se zrodil nápad dům přestavět tak, aby z druhé poloviny domu vznikl prázdninový apartmánek, s vlastním vchodem, zcela oddělený od půlky obývané námi.

Apartmán je vybudovaný z bývalé stodoly, původní prvky vytváří jedinečnou atmosféru (trámy a cihlové zdi). Snažili jsme se co nejvíce využít starý stylový nábytek (thonetky, šatní skříň z Jitony…) a doplnit jej novými kousky tak, aby se u nás všichni cítili komfortně a příjemně. Nechtěli jsme vybudovat noclehárnu, ale velkorysé komfortní pokoje, s koupelnami a obytným přízemím, kde bude vše potřebné pro celé rodiny nebo skupiny přátel. A jako bohus nabízíme využití knihařské dílny na workshopy pro děti i dospělé.

Těchlovice a okolí teprve čekají na objevení. Je to kraj samot a krásných vyhlídek, zaniklých obcí a starých turistických tras. Na výletech po okolí se nebudete tlačit v davech ostatních turistů, naopak si vychutnáte ryzí sudetskou romantiku.